Start

Jeśli nie wiesz, co czujesz i kim jesteś… Jeśli nie znasz swoich prawdziwych potrzeb… Jeśli nie rozumiesz, dlaczego powtarzasz zachowania, które ci szkodzą…

… tu dowiesz się, jak to zmienić. Znajdziesz niezbędne informacje, pomoc w terapii i profesjonalne wsparcie psychologiczne.

Wsparcie

Kłopoty to nasza specjalność

Proponowane formy wsparcia są bezpłatne

DDA – co czuję, kim jestem?

Grupy profesjonalnego wsparcia psychologicznego [z podziałem na wiek: 20–30 lat i powyżej 30. roku życia] dla DDA [Dorosłe Dzieci Alkoholików] i DDD [Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcjonalnych].

Czytaj dalej

Poznaj sam siebie

Grupa poznawczo-rozwojowa dla DDA i DDD, adresowana do zainteresowanych rozwojem osobistym.

Gdy picie szkodzi…

Grupa psychoedukacyjna dla osób młodych [do 35. roku życia], pijących szkodliwie i ryzykownie, nadużywających alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Czytaj dalej

Sam na sam z profesjonalistką

Porady i konsultacje indywidualne dla DDA i DDD, prowadzone przez specjalistkę terapii uzależnień i współuzależnienia.

Czytaj dalej

Terapia

Bezpieczne przejście

Lidia Teresa Nowak

certyfikowana specjalistka terapii uzależnień i współuzależnienia

TES | Terapia | Edukacja | Szkolenia ™

Od 1987 roku prowadzę we Wrocławiu praktykę terapeutyczną z młodzieżą i dorosłymi.

Prowadzę psychoterapię indywidualną i grupową dla uzależnionych i współuzależnionych [rodziny i bliskich osoby uzależnionej] oraz DDA i DDD [dorosłych, wychowanych w rodzinach alkoholowych i dysfunkcjonalnych].

Diagnozuję problemy związane z piciem ryzykownym i szkodliwym, uzależnieniem od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych; problemy wynikające z zachowań kompulsywnych [hazard, internet, gry, zakupy] oraz zaburzenia odżywiania [anoreksja, bulimia, otyłość].

Pomagam osobom przewlekle chorym [choroby nowotworowe, stwardnienie rozsiane] i ich rodzinom oraz osobom w kryzysach życiowych [strata kogoś bliskiego, rozwód, utrata pracy].

Proponuję psychoedukację, pracę nad rozwojem osobistym, rozwojem umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Stosuję psychoterapię integracyjną [integracja podejścia poznawczo-behawioralnego, dynamicznego, humanistyczno-egzystencjalnego oraz psychologii self].

Czytaj dalej

Blog

Czego należy oczekiwać od terapii?

Polecam lekturę tekstu Alice Miller, szwajcarskiej psycholożki, wybitnej autorki prac dotyczących psychologii dziecięcej oraz wpływu przemocy i emocjonalnych nadużyć dziecka na dorosłe życie człowieka. Bardzo osobista wypowiedź „Najdłuższa droga w moim życiu, czyli czego należy oczekiwać od terapii?” ukazała się w polskim tłumaczeniu w miesięczniku „Charaktery” w 2005 roku. Najdłuższa droga w moim życiu, czyli …

Co to znaczy pić szkodliwie i ryzykownie?

Picie ryzykowne to picie nadmiernych ilości alkoholu – nie powoduje jeszcze poważnych szkód zdrowotnych lub psychicznych, lecz znacznie zwiększa ryzyko ich powstania. Oznacza też picie w niewłaściwych okolicznościach [np. w trakcie ciąży, w trakcie zażywania leków wchodzących w interakcje z alkoholem, podczas nauki, przed prowadzeniem pojazdu itp.]. Picie szkodliwe to model picia powodujący szkody zdrowotne [np. choroby układu …

Obsesja, tęsknota, żądza…

Uzależnienie to zaburzenie, które powoduje, że dotknięta nim osoba obsesyjnie czegoś pragnie i nie potrafi tych pragnień kontrolować. Kiedy kompulsywnie zaspokoi swoje pożądanie substancji czy zachowania, w jej mózgu uaktywniają się związki chemiczne [m.in. endorfiny] dające poczucie ulgi, szczęścia i dobrostanu. Dlatego będzie dążyć do powtórzenia tego stanu, niezależnie od negatywnych konsekwencji, jakie się z tym wiążą. Uzależnienie …

Kontakt

Telefon, e-mail, spotkanie

Lidia Teresa Nowak

certyfikowana specjalistka terapii uzależnień i współuzależnienia

TES | Terapia | Edukacja | Szkolenia ™

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail:

[+48] 668 238 496